Konya İli Çumra İlçesi Merkezinde kurulu olan Çalıhan Fidancılık İletişim ve Emlak  1996 yılından beri ticari hayatına devam etmektedir. 2011 yılından itibaren de sertifikalı fidan üretimine  başlamıştır.Bu amaçla önce gerekli olan fidan üretici belgesi için Tarım Bakanlığı'na müracatta bulunmuş ve şartlar sağlanarak fidan üretici belgesi alınmıştır.Daha sonra  ziraat teknikeri kontrolünde fidan üretimine geçilmiştir.

Bilindiği üzere fidan üretimi asgari iki yılda tamamlanmaktadır.İlk yıl anaçların temin edilerek aşılama parsellerine dikimi, aynı yıl ağustos ayında aşılamalarının yapılması ve ertesi yıl aşılı gözlerin bakımının yapılarak sürgünün yetiştirilmesi ve fidan haline getirilmesi fidan üretimi için takip edilmesi gereken aşamalardır.Böyle zor ve zahmetli bir süreçten sonra fidanlar satışa hazır hale gelmektedir.

Kuruluşumuz yeni çıkan yasa ve buna bağlı yayımlanan yönetmelik doğrultusunda sertifikalı fidan üretimi için tüm şartları yerine getirmiş elma anacı (m9,M106) ve fidan üretimine başlamıştır.Özellikle bodur ve yarı bodur elma fidanına yoğunlaşan kuruluşumuz kısa süre sonra tüm meyve ve süs ağaçlarını üretmeye başlayacaktır.

Üretim parsellerimiz kendi ziraat teknikerimizce kontrol edilmektedir.Ayrıca sertifikasyon gereğince İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevli personellerince de üretim parsellerimiz sürekli kontrol altında tutulmaktadır.Toprak ve bitki nematot tahlilleri yıllık olarak yapılmaktadır.

Üretilen fidanlarımız 1.sınıf kalitede standartlara uygun sertifikalı ve faturalı olarak satışa arz edilecektir.Fidanlarımızı satın alan üreticierimiz Tarım Bakanlığı'nca verilen sertifikalı fidan desteklemesinden de faydalanabilecektir.Ayrıntılı bilgi için Bakanlık sitesinden bilgi alınabilir.

Erken sipariş indirimi kampanyamız ile fidanlarımızı fidan söküm tarihine kadar % 30'a varan oranlarda indirimli olarak satışa sunmuş bulunuyoruz.Fidanınızı satın almadan önce üretim parsellerimizi ziyaret ederek kendi gözlerinizle yetiştirme alanlarımızı inceleyebilir, teknik bilgi alabilir ve gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.